OYA
Dolacz do nas facebooku
Zadzwoń do nas:
telefon: 22 772 41 31
tel. kom: 601 307 900
Karaiby od A do Z. Miniprzewodnik
Jerzy A. Kosz 2001-12-01

Relacja z rejsu na Karaibach, nadesłana przez Pana Jerzego A. Kosza Zapraszamy do lektury...

Przez agencję OYA, wraz z grupą przyjaciół, czarterowałem na początku grudnia 2001 jacht typu OVNI 43. Zdecydowaliśmy się na jacht z grupy "prestige" głównie za sprawą brutalnej rzeczywistości - na trzy tygodnie przed planowanym terminem trudno było znaleźć inny jacht o zakładanych przez nas parametrach (jednokadłubowy, długość ok. 14 m, nie starszy niż trzy lata). Niemniej, nie bez znaczenia była dość istotna obniżka ceny od wartości cennikowej uzyskana w trakcie negocjacji. Wszystkie sprawy, w tym długą procedurę wyboru jachtu, punktu startowego, dokładnego terminu, warunków czarteru i ceny załatwiliśmy przy pomocy internetu. Ponieważ bilety lotnicze również były załatwiane w ostatniej chwili ostatecznie nie udało się nam dopasować miejsca przylotu do miejsca rozpoczęcia rejsu. I tak przylecieliśmy na St. Lucię, a jacht odbieraliśmy na Martynice. Niby niewielka odległość, wszystkiego 17 mm ale już trzeba było zarezerwować hotel i zorganizować transfer z lotniska do hotelu.

Chorwacja - Zlatna Luka
Joanna Rafalska 2001-09-21

Rejs w Chorwacji organizowany wspólnie
przez dwie firmy SALING i OYA (Otago Yacht Agency)
22 - 29.09. 2001, Zlatna Luka - Zlatna Luka

O organizacji rejsu wrześniowego rozmawialiśmy już od kwietnia, jaką wybrać trasę, które jachty, ile załóg, wybór kapitana flotylli, gdyby załogi chciały płynąć razem, autokar, trasa dojazdu itp. 21 września nadszedł ten upragniony dzień wyjazdu kiedy można zamknąć za sobą drzwi i powiedzieć wracam za tydzień.
Do Chorwacji pojechało autokarem 5 załóg, a pozostałe dojechały samochodami bezpośrednio do mariny. Może to właśnie przesiedziane dwadzieścia parę godzin powoduje, że wejście na swój jacht nabiera w Chorwacji szczególnego znaczenia.
Marina "Zlatna Luka" przywitała nas, jak przystało na "ciepły kraj", lustrem wody, błękitem nieba i gorącym słońcem. Cały port rozgadał się różnymi językami i wypełnił załogami, które się odprawiały, stawiały żagle, ształowały goniąc po marinie po zapomniane, ostatnie zakupy.

Ciekawa galeria Heiligenhafen-Heiligenhafen
Przemysław Waraczewski 2000-12-15

Trasa: Heiligenhafen - Heiligenhafen
Jacht: Dehler 37 cws.
Czarterujący: Przemysław Waraczewski

 

Dziekujemy za wyborny
materiał zdjęciowy, który dokumentuje jak radosne jest życie żeglarza
OTAGO YACHT AGENCY
Warszawa, 15.12.2000

 

 

Cyklady i Dodekanez
Krzysztof Chałupczak 1999-11-01

Po odbyciu pierwszego w życiu morskiego rejsu na Chorwackim Adriatyku w sierpniu 1997 roku opisanego w nr 06/98 "Żagli" (Z szuwarów na Adriatyk), pozostało gorące pragnienie kontynuowania pływania po morzu. W 1998 roku zorganizowałem drugi, rodzinny rejs w Chorwacji. Na lato 1999 roku zaplanowaliśmy dwutygodniowy rejs na Morzu Egejskim. Jacht Bavaria 36 Holiday wyposażony we wszystkie udogodnienia wyczarterowaliśmy poprzez niezawodną agencję OYA. Aby zwiedzić Cyklady i Dodekanez postanowiliśmy płynąć w "jedną stronę" z Aten na wyspę Kos. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest żegluga z wiatrem, który latem na tym akwenie wieje stale z kierunku NW. w sile 4-5 B dochodząc czasami do 8 B. Jesień w Grecji, tak popularna wśród polskich żeglarzy, to dużo słabsze wiatry, krótszy dzień i ... tańsze czartery.

Pacyfik 2012
0000-00-00
znalezion0: 25 artykuły
<<< poprzednia - 1 2 3 4 5 - następna >>>
Copyright © 2021 OTAGO ●