OYA
Dolacz do nas facebooku
Zadzwoń do nas:
telefon: 22 772 41 31
tel. kom: 601 307 900
Genua - targi żeglarskie
2005-10-20

Genua – miasto Kolumba i Paganiniego, największy włoski port morski.
W dniach 8–16.10.2005 była miejscem 45 Międzynarodowego Salonu Nautycznego.
Salon zgromadził 1500 wystawców i około 2000 jachtów. Targi odbywają się nad brzegiem morza i zajmują ponad 280 tys. m2 przestrzeni portowej.

Oprócz licznych stoisk branżowych jest to wielki festyn żeglarski, a pokazy na wodzie ściągają wielu zwiedzających.
Kiedy już odwiedzimy wszystkie stoiska możemy wsiąść na statek i podziwiając targi od strony wody popłynąć do Porto Antico. Tam czeka na nas spotkanie z historią i największe muzeum morskie, którego nie można pominąć przyjeżdżając do Genui.

Korsyka Rejs wokół pięknej wyspy
Joanna Rafalska 2004-01-01

Po raz kolejny zorganizowaliśmy nasz wspólny rejs dwóch firm SALING i OYA. Tym razem postanowiliśmy popłynąć trochę dalej i opłynąć Korsykę - czyli piękna wyspę jak nazwali ją Fenicjanie. Informacja przekazana do naszych przyjaciół i znajomych zmobilizowała wyjątkowo dużą grupę osób. Ostatecznie zarezerwowane było dla nas 9 jachtów z Elby i jeden z Puntone (na kontynencie). Odwiedziliśmy 11 portów i przepłynęliśmy 493 mile morskie.

Nasz rejs wokół wyspy trwał zaledwie 10 dni, a to naprawdę stanowczo za mało by móc poznać nawet tylko niektóre jej uroki i miałam wrażenie, że tak naprawdę podglądam ja jedynie przez "dziurkę od klucza".

Barką pływać każdy może
Jakub Koryciński 2002-12-01

Barging, co to jest?
Tak jak od angielskiego słowa "yacht" przyjął się u nas jachting - w znaczeniu uprawiania żeglarstwa, tak od angielskiego "barge", barka, mamy również angielskie "barging" oznaczające pływanie barką (gdyby próbować tłumaczenia dosłownego należałoby stworzyć nowy wyraz w języku polskim - "barkowanie"). Obecnie barging dotyczy przede wszystkim turystycznej żeglugi, jakże popularnej na kanałach niemal całej Europy Zachodniej. Używane do tego "barki" to raczej eleganckie jachty motorowe z kilkoma sypialniami, łazienkami z gorącą wodą, kuchnią i tarasem do opalania na pokładzie - jednym słowem pływające wille. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż do czarteru takiej willi nie potrzeba ani doświadczenia, ani uprawnień motorowodnych - prowadzenie barki jest tak proste, iż szkolenie odbywa się w marinie przed rejsem i trwa nie dłużej niż pół godziny! góra strony

Chorwacja w październiku
Jacek Filipiak 2002-10-16

Witam.

Nareszcie dochodzę do siebie. Różnica temperatur pomiedzy Polską a Chorwacją wyniosła 20 st. C. I to w ciągu 14 godzin. Wyprawa udała się znakomicie. Jak zwykle, spotkała nas miła obsługa, ładna pogoda - pod każdym względem. Odwiedziliśmy Trogir - wspaniałe miasto, Hvar, Komiżę na Visie, Sibenik, Park Narodowy Krka i oczywiscie Kornaty. Przepłynęliśmy 207 Mm. Wynik nie najlepszy - rekord to 260 Mm, ale teraz była bardziej krajoznawcza wyprawa. Już powstają plany na wiosnę. Zdjęcia w przygotowaniu. Wyślę, jak będą gotowe. Pozdrawiam. Jacek Filipiak.

Chorwacja
Jan Narejko 2002-10-11

Jak było? - Jak udał się rejs? - to pytania zadawane nam wszystkim przez przyjaciół i znajomych po powrocie z dwutygodniowego żeglowania po Chorwacji. - Odpowiedź jest jedna. Było wspaniale. Załoga - zgrana już po pierwszym dniu, bezkonfliktowa, profesjonalna i pełna humoru o każdej porze doby. Pogoda - marzenie. Średnia temperatura ok. 20 stopni C. Pod względem żegalrskim pełny przekrój możliwych warunków. Mocno zasolony Adriatyk o przezroczystej, trukusowo-błękitnej wodzie dał się poznać i ze swej łagodności podczas rozleniwiającej flauty i ze swej gwałtowności w chwilach burzliwego sztormu i uderzeń lodowatego, lokalnego Bora. Jacht - Elan 431 o nazwie "Merag" - dobrze wyposażony, wygodny, bardzo dzielny w trudnych warunkach, wyposażony w bezawaryjny, ekonomiczny silnik pozwalający precyzyjnie manewrować i sość szybko przemieszczać się przy braku wiatru. Rejs rozpoczął się z sympatycznego portu VODICE i miał charakter szkoleniowo-turystyczny. Zorganizowany został przez Dyrektora Generalnego Wyższej Szkoły Hotelarstwa, Gastronomii i Turystyki w Warszawie dla instrukotrów żeglarstwa szkolących młodzież studencką w ośrodku "Mazur" w Ogonkach k/Węgorzewa. Ogólny plan - to wybrzeże Chorwacji z wyspami do siągnięcia na południu Dubrownika.

znalezion0: 25 artykuły
<<< poprzednia - 1 2 3 4 5 - następna >>>
Copyright © 2021 OTAGO ●